Artykuły

Dzień przeprowadzki

Po długich przygotowaniach wreszcie nadszedł wielki dzień – dzień przeprowadzki. Wstajemy wcześnie rano, pakujemy ostatnie drobiazgi i czekamy na firmę przeprowadzkową.

 

Troska o czas
Jeśli usługa nie została wyceniona kompleksowo, tylko do rozliczenia będziemy stosować stawkę godzinową ważne jest, by ograniczyć do minimum czas korzystania z samochodu transportującego meble poprzez dobre rozplanowanie trasy przejazdu i wcześniejsze zarezerwowanie blisko drzwi budynku miejsca do postoju samochodu.


Ostrożność przede wszystkim
Jeżeli to my przenosimy meble dbajmy o nasze ciało i nie dopuśćmy do powstania urazów w wyniku nieprawidłowego podnoszenia ciężarów. Pamiętajmy, że to kolana a nie kręgosłup powinny pracować podczas podnoszenia ciężkich przedmiotów. Znacznie wcześniej zadbajmy także o pomoc w przeprowadzce rodziny lub przyjaciół, gdyż do przenoszenia szczególnie ciężkich przedmiotów będziemy potrzebować kilku osób. Jeśli jednak przenoszeniem zajmuje się firma możemy także monitorować przebieg przedsięwzięcia i zwracać uwagę na to, czy pakunki są przenoszone z zachowaniem należytej ostrożności i z użyciem stosownych akcesoriów, jak bawełniane pasy czy szelki. Co prawda za uszkodzenia odpowiada firma i opłaca je ze swojego ubezpieczenia, ale z drugiej strony z pewnością zależy nam, by nasze sprzęty RTV czy ulubione meble dotarły na miejsce przeznaczenia w nienaruszonym stanie. Przed odjazdem sprawdźmy jeszcze, czy wszystko zostało zabrane.

 

Rozpakowanie rzeczy
Ta sama procedura bezpiecznego przenoszenia rzeczy z samochodu do nowego lokum powtórzy się, gdy już kierowca firmy przewozowej dotrze na miejsce naszego nowego zamieszkania. Dopilnujmy, by meble zostały ustawione tam, gdzie zaplanowaliśmy.

Wróć