Artykuły

Koszt przeprowadzki

Przeprowadzka to ważne wydarzenie i jeśli przystępujemy do niej po raz pierwszy, to z pewnością zastanawiamy się nad tym, jak ją zaplanować, jak dużo zajmie nam czasu oraz z jakimi kosztami będzie się wiązać.

Przeprowadzka typu „zrób to sam”

Jeśli planujemy tylko wynajęcie samochodu należy wziąć pod uwagę odległość dzielącą nasze obecne miejsce zamieszkania od lokum, w którym będziemy mieszkać, oraz ilość rzeczy, które zamierzamy przenieść. Liczbę kilometrów policzymy na przykład korzystając z map internetowych z opcją mierzenia długości trasy. Wynik należy pomnożyć przez stawkę za kilometr danej firmy przewozowej. Natomiast żeby chociaż orientacyjnie widzieć, ile rzeczy mamy do przewiezienia należy sprawdzić ile przedmiotów zmieści się w przeciętnym kartonie, którym dysponujemy i określić ile kartonów będziemy potrzebować. Zależnie od ciężaru naszych rzeczy zamawiamy samochód o odpowiedniej pakowności – zazwyczaj 1,5 lub 2,5 tony. Pamiętajmy, by zapewnić sobie pomoc rodziny i przyjaciół, gdyż praca kierowcy przy przenoszeniu naszych pakunków jest oczywiście dodatkowo płatna.

Przeprowadzka kompleksowa
Jeżeli natomiast chcemy skorzystać z usługi kompleksowej mamy pewność, że to firma zatroszczy się o wszystkie aspekty przewozu mebli i sprzętu począwszy od profesjonalnego ich zapakowania w odpowiednie materiały zabezpieczające, a na rozpakowaniu skończywszy. Od konsultanta, z którym spotykamy się przed przeprowadzką dowiemy się, jaki w naszym przypadku będzie koszt usługi. Zwłaszcza gdy przeprowadzamy się na duże odległości jest to najlepszy z możliwych sposobów na przeprowadzkę.

Powinniśmy dobrze przemyśleć obydwa omówione powyżej warianty. Oszczędności uzyskane po zdecydowaniu się na opcję „zrób to sam” sprowadzające się do wynajęcia samochodu z kierowcą mogą okazać się pozorne. Przede wszystkim dlatego, że zwiększa się ryzyko uszkodzeń przedmiotów i znacznie wydłuża czas przeprowadzki.
   
 

Wróć