Artykuły

Stoły restauracyjne – design i jakość przede wszystkim.

 

Czy restauracja to tylko jedzenie? Czy jedyną istotną kwestią są serwowane w niej potrawy? Każdy restaurator doskonale wie, że restauracja to jedyne w swoim rodzaju miejsce z niepowtarzalnym klimatem.  To przestrzeń wyjątkowych spotkań – rodzinnych, przyjacielskich czy pełnych emocji randek. Dlatego nie tylko menu jest ważne w lokalach restauracyjnych. Również wnętrze składające się na charakter całej restauracji ma ogromne znaczenie. Każdy, nawet drobny dodatek tworzy określony styl i kreuje atmosferę. A meble? Meble w restauracji to podstawa. To one – stoły i krzesła – tworzą kompozycję i decydują o całej restauracyjnej przestrzeni. Dobór stołów powinien być naprawdę przemyślany. To sprawa przesądzająca o komforcie gości, o ich dobrym samopoczuciu i wygodzie. Jakie stoły najlepiej sprawdzają się restauracyjnych przestrzeniach? Każdy klient z całą pewnością doceni niebanalną stylistykę. Dla właściciela lokalu z kolei ważną kwestią na pewno jest trwałe wykonanie. Najlepszy stół do restauracji to zatem stół modnie prezentujący się o wysokiej jakości i ponadprzeciętnej wytrzymałości. To absolutna podstawa – stół w restauracji to najczęściej użytkowany mebel, musi on być więc stabilny, trwały i komfortowy.

 

                A co z wyglądem najważniejszych mebli w restauracji? Jakie stoły są obecnie w modzie? To, co na pewno dziś szczególnie atrakcyjne, to minimalizm w eleganckim wydaniu. Prosta forma, ale starannie dobrany, wysokiej klasy surowiec meblowy – tak można by w skrócie określić nowoczesny stół. Nieprzekombinowany design z nutką nonszalancji równoznaczny jest z dobrym gustem. Materiałami, z których z łatwością można wykreować unikalny, stylowy stół, są drewno i szkło. To ponadczasowe, nowoczesne, ale i eleganckie surowce. Pasują do różnorodnie zaaranżowanych przestrzeni. Drewniany stół pomoże wykreować w restauracji sielski bądź klasycznie elegancki klimat. To również dobry mebel do niezwykle modnych obecnie loftowych wnętrz. Drewno stanowi istotę takiego właśnie miejsca, w którym królują surowe materiały ocieplone minimalistycznymi dodatkami. Drewniany stół jest piękny i często nie trzeba go już szczególnie ozdabiać. Wyjątkowe słoje, naturalna, urokliwa barwa – już samo to tworzy pełen gustu klimat i kreuje wizerunek w dobrym stylu. Podobnie rzecz ma się z ponadczasowym szkłem, totalnie eleganckim i łatwo łączącym się z innymi surowcami. No właśnie, eklektyzm to kolejny sposób na awangardowy, nowoczesny zestaw meblowy do restauracji.

 

                Niezwykle ciekawe stoły do restauracji powstały poprzez połączenie transparentnego szkła z naturalnym drewnem. Takie propozycja znajdują się w sklepie internetowym Edinos.pl. Są one kwintesencją wyrafinowanego stylu, ale w modernistycznym wydaniu. Stół zaprojektowany z ponadczasowego, pięknego surowca na pewno zachwyci gości i sprawi, że poczują się oni wyjątkowo. A to przecież najważniejsze dla każdego restauratora, który marzy o zadowoleniu swoich klientów. Jeśli dobra kuchnia idzie w parze z wygodnym, atrakcyjnym wystrojem wnętrza, nie trzeba już niczego więcej dodawać. To po prostu równa się sukcesem.

 

 

Źródło: Artykuł partnerski  

Wróć