Artykuły

Przeprowadzka a umowy z dostawcami mediów

Planowanie przeprowadzki

W praktyce nie jest tak łatwe jak by się mogło wydawać. Warto pomyśleć o niej wcześniej i zaplanować całość akcji. Zanim przeprowadzka faktycznie nastąpi warto zatroszczyć się o rozwiązanie umów z dostawcami mediów (prąd, gazu, internetu, telefonu). Pozwoli to uniknąć niepotrzebnychkosztów.

 

Okres wypowiedzenia umowy dla każdego dostawcy jest indywidualny i zawarty w umowie. Można przyjąć jednak że jest to jeden miesiąc bądź jeden okres rozliczeniowy. Szczególną uwagę warto zwrócić na dostawców internetu których umowy nie raz zawieraja kary finansowe za przedwczesne jej rozwiązanie.

 

Jeżeli posiadamy telefon stacjonarny odpowiednio wcześnie należy zatroszczyć się o transfer naszego numeru do nowego miejsca zamieszkania. Pozwoli to naszym znajomym zaoszczędzić kłopotów z dodzwonieniem się do nas. My za to nie będziemy się musieli tłumaczyć dlaczego nie byliśmy dostępni.

 

Przeprowadzając się zmieniamy adres zamieszkania. Musimy pamiętać o powiadomieniu wszystkich instytucji, urzędów o tym fakcie. Szczególną uwagę należy zwrócić na urzędy państwowe, banki, ale także naszych znajomych. Jeżeli wykonamy to sprawnie - całość korespondencji będzie przychodzić na nasz nowy adres.

 

Na koniec należy pamiętać o pozostawieniu starego lokum w takim stanie w jakim zobowiązuje do tego umowa najmu.

Wróć