Artykuły

Przeprowadzka z profesjonalną firmą

Jeśli planujemy przeprowadzać się z profesjonalną firmą powinniśmy rozpocząć jej poszukiwania odpowiednio wcześnie, nawet na dwa miesiące przed terminem przeprowadzki. Musimy uwzględnić fakt, że są takie okresy w ciągu roku i w ciągu każdego miesiąca, gdy firmy zajmujące się przeprowadzkami mają bardzo dużo pracy. W okresach urlopowych i w ostatnich dniach miesiąca firmy mogą mieć zarezerwowane terminy z dużym wyprzedzeniem.

 

 

Oferta firmy

Uważnie studiujmy oferty i sprawdzajmy, czy w zakres usług wchodzi tylko udostępnienie samochodu i czasu kierowcy, czy także zapakowanie przedmiotów, złożenie i zabezpieczenie ich przed uszkodzeniem oraz późniejsze wypakowanie, rozmontowanie i ustawienie w wybranym przez nas miejscu. W pierwszym przypadku możemy spodziewać się, że w cenę będzie wchodziła ilość przejechanych kilometrów i czas spędzony na przewożeniu. W drugim przypadku zostanie przeprowadzona wycena usługi przez konsultanta pracującego dla firmy przewozowej.

 

Warunki transportu

Wybierając firmę przewozową sprawdźmy, w jakich warunkach będzie odbywał się transport naszego dobytku. Samochód powinien być specjalnie przystosowany, m.in. posiadać bawełniane pasy montowane przy burtach służące do utrzymania mebli w jednym miejscu podczas przejazdu. Meble powinny zostać dodatkowo zabezpieczone kocem, a burty pojazdu materiałem, który chronić będzie ładunek przed wstrząsami i możliwością uszkodzenia.

 

Ubezpieczenie firmy

Ważne jest także, by firma zajmująca się przeprowadzkami była ubezpieczona. W razie wypadku lub uszkodzeń otrzymamy rekompensatę finansową za poniesione straty. Również gdy powstaną uszkodzenia w budynku, do którego się przeprowadzamy firma powinna pokryć koszt powstałych otarć czy zarysowań.

Wróć