Artykuły

Pakowanie rzeczy

Ważną czynnością do wykonania przed przeprowadzką jest pakowanie przedmiotów. Jeśli korzystamy z usług firmy przewozowej możemy jej zlecić pakowanie, ale jeśli chcemy zaoszczędzić, możemy zająć się tym we własnym zakresie.

Pożegnajmy zbędne rzeczy
Przeprowadzka jest dobrym momentem na podjęcie decyzji o rozstaniu z rzeczami, o których wiemy, że nie są już ładne lub przydatne, ale z których trudno było nam ze względów sentymentalnych zrezygnować. Być może w nowym lokum będzie też zbyt mało miejsca na to, co obecnie posiadamy. Pozostałe rzeczy należy spisać w formie listy, by już po przeprowadzce sprawdzić, czy wszystkie nasze przedmioty dotarły na miejsce przeznaczenia.

Akcesoria do pakowania
Do zapakowania swoich rzeczy i mebli potrzebować będziemy sporej ilości akcesoriów. Przede wszystkim niezbędne będą tekturowe kartony, które możemy otrzymać w sąsiednich sklepach o ile wcześniej poprosimy o ich zbieranie, a także folia bąbelkowa, folia stretch, duże ilości gazet, sznurków i taśmy klejącej.

Najpierw rzeczy rzadko używane

Zacznijmy od zapakowania już kilka dni przed przeprowadzką tych rzeczy, które używane są przez nas rzadko. Następnie sukcesywnie pakujmy przedmioty używane częściej. Oznaczmy też, co znajduje się w pudłach, dzięki czemu po przeprowadzce nie będziemy gorączkowo szukać wśród pakunków jakiejś potrzebnej nam rzeczy.

 
Pakowanie kartonów

Jeśli możemy, wybierajmy kartony mniejsze – będą łatwiejsze do przenoszenia. Jeśli zostały nam jeszcze pudła po artykułach AGD i RTV koniecznie wykorzystajmy oryginalne opakowania dopasowane gabarytami do sprzętów, a wolne przestrzenie wypełnijmy styropianem lub kocem. Dobrze jest na wszelki wypadek istotne dane z komputera przegrać na nośnik.


Zabezpieczenie mebli
Meble przeznaczone do transportu należy opróżnić i wyjąć z nich ruchome części (na przykład płyty drewniane i szklane szyby) i spakować je osobno. Drzwi i wysuwane części zabezpieczamy taśmą klejącą, szczególnie chronimy rogi, gdyż są wyjątkowo podatne na uszkodzenia. Meble tapicerowane zabezpieczamy folią, a części drewniane pokrywamy kocami lub płatami tektury.

Wróć