Artykuły

Jak architekci wybierają meble tapicerowane?

 

Urządzając mieszkanie warto skorzystać z doświadczenia innych osób, które zajmują się tym zawodowo. Nie oznacza to oczywiście, że musisz decydować się na zatrudnienie architekta - czasem wystarczy bowiem po prostu wykorzystać pomysły i sprawdzone rozwiązania wykorzystywane przez ludzi z tej branży. Przyjrzyjmy się więc w jaki sposób architekci wybierają meble tapicerowane.

 

Spójna koncepcja całego pomieszczenia

Podstawowym błędem, który popełniamy wybierając meble tapicerowane do swojego mieszkania jest kupowanie ich pod wpływem impulsu. Podoba nam się wygląd i kolorystyka danego mebla - kupujemy go nie zastanawiając się czy pasuje do mebli i dodatków w naszym salonie. Architekci wnętrz zalecają przemyślenie swoich decyzji. Całe pomieszczenie powinno być spójne, urządzone w jednym stylu i zbliżonej kolorystyce. Dzięki temu salon prezentuje się elegancko i harmonijnie. Warto więc dokładnie przemyśleć swoje zakupowe decyzje.

 

Mebel dopasowany do potrzeb danej rodziny

W dzisiejszych czasach oferty sklepów meblowych są bardzo różnorodne. Dzięki temu możemy wybierać spośród wielu propozycji mebli tapicerowanych - sofy jednoosobowe, kanapy, narożniki, szezlongi, to tylko niektóre z nich. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję warto wziąć pod uwagę liczbę domowników, ich przyzwyczajenia oraz styl życia. Przykładowo, jeśli rodzina często przyjmuje gości mała dwuosobowa sofa nie sprawdzi się w codziennym życiu.

 

Funkcjonalność przede wszystkim

Wiele osób uważa, że architekci wybierając meble tapicerowane stawiają wyłącznie na najnowsze, aktualne trendy i wybierają jedynie te propozycje, które są z nimi zgodne. Nic bardziej mylnego. Coraz więcej dekoratorów i architektów przekonuje swoich klientów, że aktualne trendy powinny być tylko swego rodzaju inspiracją, zaś wybierając meble warto postawić na proste ponadczasowe formy. Przykładowo, jeśli zdecydujemy się na zakup minimalistycznej, prostej sofy w stonowanym kolorze możemy mieć pewność, że taka sofa dwuosobowa posłuży nam przez wiele lat, nawet jeśli trendy w architekturze wnętrz się zmienią. Wówczas wystarczy bowiem jedynie ozdobić ją dodatkami, które nawiązywać będą do aktualnie modnego stylu by nadal móc cieszyć się mieszkaniem “na czasie”.

 

Dokładnie sprawdzamy wymiary

Jeśli wiemy już jaki mebel tapicerowany sprawdzi się w naszym salonie warto dokonać pomiarów pomieszczenia. Bardzo często bowiem wydaje nam się, że widziana w sklepie sofa lub narożnik będą pasowały idealnie do naszego mieszkania. Tymczasem po zakupie okazuje się, że mebel jest za duży i zastawia np. drzwi lub dostęp do okna. Jeśli dokładnie zmierzymy miejsce, w którym ma znaleźć się kanapa, sofa lub fotel unikniemy nieprzyjemnych niespodzianek i stresu.

Warto ocenić meble “na żywo”

W dzisiejszych czasach coraz więcej rzeczy kupujemy przez internet. Meble są jednymi z nich. To praktyczne i wygodne a przy tym pozwala nam zaoszczędzić. Warto jednak mimo wszystko udać się do salonu firmowego producenta by zobaczyć mebel, którego zakupem jesteśmy zainteresowani. Dzięki temu ocenimy jakość wykonania, użyte materiały i tkaninę obiciową.

 

Sprawdzimy, czy dana kanapa lub sofa prezentuje się tak, jak na zdjęciach oraz dowiemy, czy jest wygodna. Zazwyczaj meble tapicerowane, które kupujemy mają służyć nam przez wiele lat, warto więc zadbać o wszystkie szczegóły.

 

 

 

Źródło: Artykuł partnerski 

Wróć