Artykuły

Transport mebli - jak wybrać dobrą firmę przewozową?

Praktycznie każda przeprowadzka to spore wyzwanie logistyczne do którego najlepiej wynająć profesjonalną firmę. Od jakości takich usług zależy bezpieczeństwo mebli oraz cennego sprzętu elektronicznego.  Szczególnie przedmioty o dużych gabarytach mogą łatwo ulec uszkodzeniu. Na co więc należy zwrócić uwagę, aby zatrudnić do transportu dobrych fachowców, którzy poradzą sobie z każdym wyzwaniem? Podpowiadamy.

 

Jak zweryfikować jakość usług firmy przewozowej?

Renomę firmy, która zajmuje się transportem mebli w ramach przeprowadzki można zweryfikować za pośrednictwem internetu. Dobre przedsiębiorstwo usługowe kompleksowo dba o jakość doświadczeń swoich klientów i przywiązuje dużą wagę do jakości. Warto więc poświęcić nieco dłuższą chwilę, aby dowiedzieć się tego na co zwrócili uwagę inni klienci korzystający z takich usług w przeszłości. Każda firma powinna przede wszystkim w miarę możliwości odpowiadać na potrzeby klienta i elastycznie dopasować swoją ofertę do jego oczekiwań. Warto zwłaszcza sprawdzić czy firma realizuje zlecone zadania terminowo i jest w pełni dyspozycyjna.

 

Na co zwrócić uwagę wybierając firmę przewozową?

Wybierając firmę, która oferuje transport mebli w Krakowie należy zwrócić uwagę na zakres dodatkowych usług oraz cennik. W wielu przypadkach koszt zależy od indywidualnej wyceny. Mimo to warto już na początek wiedzieć w jakich granicach przyjdzie nam całościowo zapłacić za pełną realizację usług, biorąc pod uwagę dodatkowe opłaty, zwłaszcza te, które dotyczą transportu realizowanego poza normalnymi godzinami pracy lub w weekendy. Niektóre firmy oferują także profesjonalny demontaż mebli oraz ich montaż w wybranym miejscu. Wiąże się to z dodatkowym kosztem, ale w wielu przypadkach nie ma innej opcji na wyniesienie z mieszkania wielkogabarytowych mebli.

Nie mniej ważną kwestią jest ubezpieczenie. Firma zajmująca się przewozem powinna zadbać kompleksowo o wszelkie formalności oraz przedstawić zwięzłe i zrozumiałe zasady na pierwotnej umowie. Każdy transport musi być ubezpieczony, więc klient nie powinien dodatkowo płacić za specjalne usługi ubezpieczeniowe. Najlepiej jeśli są one wliczone w cenę usługi.

Warto sprawdzić to czy firma dysponuje dużą flotą pojazdów transportowych. Najlepiej jeśli będą to samochody o różnych wielkościach. Mniejsze przedmioty łatwiej przewieźć za pomocą niewielkiego busa, a te wielkogabarytowe powinny być dobrze zabezpieczone na jednym z pojemnych pojazdów dostawczych. Kluczowe znaczenie odgrywa w tym przypadku dobra organizacja, która nie narazi klienta na niepotrzebne koszty.

 

Źródło: Artykuł sponsorowany 

Wróć